Psalm 33

Chcę błogosławić Boga w każdym czasie, na ustach moich zawsze Jego chwała. Dusza moja będzie się chlubiła w Bogu, niech słyszą pokorni i niech się weselą! Uwielbiajcie ze mną Boga, Imię Jego wspólnie wywyższajmy!

Szukałem Boga, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiej trwogi. Spójrzcie na Niego, promieniejcie radością, a oblicza wasze nie zaznają wstydu. Oto ubogi zawołał, a Bóg go usłyszał, i wybawił ze wszystkich ucisków. 

Anioł Boży zakłada obóz warowny wokół bojących się Jego i niesie im ocalenie.

Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Bóg, szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka.

Bójcie się Boga, święci Jego, gdyż bogobojni nie doświadczają biedy. Możni zubożeli i zaznali głodu; a szukającym Boga żadnego dobra nie zabraknie. Pójdźcie, synowie, słuchajcie mnie; nauczę was bojaźni Bożej.

Jakim ma być człowiek, co miłuje życie i pragnie dni, by zażywać szczęścia? Powściągnij swój język od złego, a twoje wargi od słów podstępnych! Odstąp od złego, czyń dobro; szukaj pokoju, idź za nim! 

Wołali, a Bóg ich wysłuchał i uwolnił od wszystkich przeciwności. Oblicze Boga [zwraca się] przeciw źle czyniącym, by pamięć o nich wygładzić z ziemi. Bóg jest blisko skruszonych w sercu i wybawia utrapionych na duchu.

Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego; lecz ze wszystkich Bóg go wybawia. Strzeże On wszystkich jego kości: ani jedna z nich nie ulegnie złamaniu.

Zło sprowadza śmierć na przewrotnego, wrogów sprawiedliwego spotka kara. Bóg uwalnia dusze sług swoich, nie dozna kary, kto się doń ucieka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s