Моdlitwy do św. Anioła Stróża

O wielki Aniele Boży, Stróżu mój! + Stoisz przy mnie od Chrztu Świętego jako mój przewodnik i pomocnik mego zbawienia, + pilnujesz abym jako dziczka oliwna + wzrastał na szlachetnym pniu Cerkwi Chrystusa + i przynosił obfite plony.

Aniele Boży, Stróżu mój, + wiele razy byłeś świadkiem moich przewinień i niewierności, + gdy rodziłem złe owoce grzesznych uczynków. + Nie odwracaj Swego świętego oblicza ode mnie ohydnego i zamroczonego grzechami, + ale okryj mnie pokrowem skrzydeł Twoich i zmyj ze mnie brud grzechowy. + Prowadź mnie Bożymi drogami, abyś nie wstydził się za mnie, + gdy będziemy razem przechodzić przez podniebne mytarstwa, + i doprowadź mnie do Królestwa Bożego.

Stój przy mnie w dzień i w nocy, gdy odpoczywam i gdy pracuję, + naucz mnie modlić się i spraw abym wzrastał w łasce u Boga. + Nie pozwalaj demonom zbliżać się do mnie, bo nie chcę mieć z nimi żadnego udziału, + ale chcę razem z Tobą cieszyć się wiecznym szczęściem w Królestwie Bożym, + teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

* * *

Aniele Chrystusowy, Stróżu Mój święty, + obrońco duszy i ciała mojego, + wszystko mi przebacz, czym tylko zgrzeszyłem w dniu dzisiejszym, + i wybaw mnie od wszelkiego podstępu wrogiego mi nieprzyjaciela, + abym żadnym grzechem nie zagniewał mego Boga, + ale módl się za mnie grzesznego i niegodziwego sługę, + abyś okazał mnie godnym dobroci i miłosierdzia Najświętszej Trójcy + i Matki mego Boga, Jezusa Chrystusa, + i Wszystkich Świętych. Amen.

* * *

Aniele Boży, Stróżu mój, + Ty zawsze przy mnie stój! + Rano, wieczór, we dnie, w nocy + bądź mi zawsze ku pomocy! + Strzeż duszy i ciała mojego + i zaprowadź mnie do żywota wiecznego. Amen.

* * *

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s