Psalm 90

Kto przebywa we wspomożeniu Najwyższego, pod osłoną Boga Niebieskiego będzie przebywać. Rzecze Bogu: Obrońcą moim i Twierdzą moją Ty jesteś, Bogiem moim, w Nim pokładam nadzieję.

Bo On Sam cię wyzwolił z sideł łowiących i od przykrego słowa. Okryje cię Swymi ramionami i pod skrzydłami Jego nadzieję mieć będziesz. Tarczą osłoni cię prawda Jego.

Nie ulękniesz się strachu nocnego, strzały lecącej we dnie, nieszczęścia chodzącego w ciemności, najazdu i czarta południowego.

Choćby tysiąc padło padnie u twego boku, a dziesięć tysięcy po prawicy twojej, zło do ciebie się nie zbliży. Zaiste oczyma twoimi patrzeć będziesz i ujrzysz odpłatę grzeszników.

Albowiem ty, Boże, jesteś nadzieją moją; uczyniłeś Najwyższego schronieniem twoim. Nie przystąpi do ciebie zło, i bicz nie zbliży się do przybytku twego, albowiem Aniołom Swoim rozkazał o tobie, aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich. Na ręku będą cię nosić, abyś nie uraził twej stopy o kamień. Po żmii i po bazyliszku chodzić będziesz, i podepczesz lwa i smoka.

„Ponieważ we Mnie miał nadzieję, wybawię go; obronię go, bo poznał Imię Moje. Będzie wołał do Mnie, a Ja go wysłucham; z nim jestem w ucisku, wybawię go i sławą obdarzę. Długością dni napełnię go i okażę mu zbawienie Moje.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s