Psalm 26

Bóg światłością moją i zbawieniem moim: kogóż mam się lękać? Bóg obroną życia mego: przed kim mam się trwożyć?

Gdy nacierają na mnie złoczyńcy, aby zjeść ciało moje, wtenczas oni wrogowie moi i nieprzyjaciele, chwieją się i padają.

Choćby stanęły przeciwko mnie wojska, nie ulęknie się serce moje; choćby wybuchła przeciw mnie wojna, nawet wtedy będę pełen ufności.

O jedno proszę Bogtego poszukuję: bym w domu Bożym przebywał przez wszystkie dni życia mego, abym oglądał piękno Boga, stale odwiedzał świątynię Jego.

Albowiem On skryje mię w dzień niedoli w namiocie Swoim, schowa mnie w ukryciu przybytku Swego, wydźwignie mnie na skałę.

Teraz wznosi się głowa moja nad nieprzyjaciółmi, którzy mnie otaczają. W przybytku Jego złożę ofiary chwały i radości, zaśpiewam i zagram Bogu.

Usłysz, o Boże, głos mój – wołam: Zmiłuj się nade mną, i wysłuchaj mnie!

O Tobie mówi serce moje: „Szukaj Jego oblicza!”. Szukam, o Boże Twojego oblicza. Nie zakrywaj oblicza Twego przede mną, nie odpędzaj z gniewem sługi Twego.

Ty jesteś pomocą moją, więc mnie nie odrzucaj i nie opuszczaj mnie, Boże, moje Zbawienie! Choćby ojciec i matka mnie opuścili, to jednak Bóg mnie przygarnie.

Boże, naucz mnie Twojej drogi, prowadź mnie ścieżką prostą, ze względu na mych wrogów. Nie wydaj mnie na łaskę nieprzyjaciół moich, bo przeciw mnie powstali kłamliwi świadkowie i ci, którzy dyszą gwałtem!

Wierzę, iż będę oglądał dobra Boże w ziemi żyjących.

Ufaj Bogu, bądź mężny, niech serce twoje się umocni, ufaj Bogu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s