KTO ZACHOWA MIŁOŚĆ, TEN BĘDZIE ZBAWIONY

Z pouczeń św. przepodobnego Gabriela Urgebadze

W czasach ostatecznych ludzie zbawią się poprzez miłość, pokorę i dobro. Dobro otworzy bramy Raju, pokora wprowadzi do Raju, natomiast ci, którzy zachowali miłość, ujrzą Boga.

Trzeba kochać wszystkich, a jeśli to ponad nasze siły, przynajmniej życzyć wszystkim dobra.

Jeśli cię oczernili lub odpowiedzieli złem na dobro, nie przechowuj w sercu zła. Przebacz i raduj się, że dzięki temu chociaż o kilka stopni zbliżyłeś się do Boga.

Jeśli podczas modlitwy ktoś poprosi cię o pomoc, a ty powiesz „Gdy skończę się modlić, pomogę ci”, wiedz, że modlitwa twoja nie jest miła Bogu. O takiej modlitwie mówią: niech modlitwa będzie poczytana mu za grzech.

Jeśli zobaczysz zabójcę, rozpustnicę lub pijaka leżącego na ziemi, nie osądzaj ich, albowiem Bóg odpuścił jego wodze, a twoje mocno trzyma. Jeśli puści i twoje, możesz znaleźć się w sytuacji o wiele gorszej, nawet możesz zginąć: W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok.

Prawdziwa wiara znajduje się w sercu, nie w umyśle. Za antychrystem pójdzie ten, kto ma wiarę w umyśle, natomiast rozpozna go ten, kto będzie miał wiarę w sercu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s