24.11

Łk. 13, 31-35

„Otóż zostanie wam dom wasz pusty”, powiedział Chrystus o Jerozolimie (Łk, 13,35). Oznacza to, że istnieje miara Bożej cierpliwości. Miłosierdzie Boże jest gotowe, aby czekać cierpliwie przez całą wieczność, oczekując na dobro. Jednak co robić, jeśli osiągamy taki stopień upadku, że nie wiadomo, z której strony rozpocząć poprawę? To jest przyczyna, dla której inni nas odrzucają.

Tak też będzie w wieczności. Wszyscy mówią: miłosierdzie Boże nie dopuści do wiecznego potępienia. Rzeczywiście nie chce Ono wiecznego potępienia, jednak co zrobić z ludźmi przepełnionymi złem, którzy nie chcą się kajać, zmieniać, poprawiać? Oni na własne życzenie stawiają się poza działaniem miłości Bożej i pozostają tam dlatego, że sami nie chcą stamtąd wyjść.

Spirytyści wymyślili możliwość wielokrotnych reinkarnacji jako środka do oczyszczania i doskonalenia się grzeszników. Natomiast przecież ten, kto skalał się grzechami w czasie jednego życia, może takim pozostać również w całym dziesiątku kolejnych  istnień, a więc bez końca.

Tak jak rozwija się dobro, tak i rozwija się zło. Widzimy na ziemi ludzi okrutnych, o twardych sercach; mogą oni pozostać takimi na zawsze. Gdy wszystkiemu przyjdzie koniec, a jest to nieuniknione, co stanie się z ludźmi o twardych sercach? Na pewno znajdą się oni poza światłością, przygotowaną dla tych, którzy trudzili się pracując nad sobą, aby oczyścić się od swych grzechów. Oto jest właśnie piekło! Czy ci, którzy nie poprawili się, mając do dyspozycji najlepsze ku temu okoliczności, uczynią to przy bardziej niekorzystnych, w czasie próby? Jeśli nie, to oznacza to piekło.

To nie Bóg jest przyczyną grzechu i wiecznych mąk, lecz sami grzesznicy. Jeśli nie będzie grzeszników, którzy nie oczyścili się pokajaniem, nie będzie i piekła. Bóg bardzo tego pragnie, by nie było grzeszników, po to właśnie przyszedł na ziemię. Jeśli On pragnie, aby nie było grzechu, pragnie również, aby nikt nie cierpiał wiecznych mąk. Wszystko w naszych rękach! Zbierzmy się razem w postanowieniu, aby unicestwić piekło bezgrzesznością! Chrystus będzie się z tego radował; On opowiedział nam o piekle po to, by każdy robił wszystko, aby tam się nie dostać.

https://days.pravoslavie.ru/Bible/C18296.htm

http://days.pravoslavie.ru/Days/20171111.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s